Radosť & záujem

Je to moje tretie autorské CD a stručne by sa dalo definovať ako podpis človeka v čase a zároveň svedectvo podpisu času na človeku. Ponúka atmosféru textov, ktorých spoločným menovateľom je často tichý vnútorný rozpor medzi tým, kadiaľ sa život uberá a ako sme si ho predstavovali. Pesničky sú konštatovaním melanchólie bez sebaľútosti, radosti bez záujmu, splynutia s časom a kolobehom sezón, ale aj nádeje a potreby neuzatvoriť sa do hrošej kože ľahostajnosti a zostať otvorený všetkým druhom pocitov, emócií a empatie k tým, ktorí si nezaslúžia opak.

Ľudským faktorom na CD R&z prispeli:

Andrea Kočalková, texty
Pavel Oravec, texty
Zuzana Knezovičová, texty
Radka Miklošová, basgitara
Ľubo Šamo, husle
Stano Kociov, bicie
Juraj Haško, klávesy
Maxo Mikloš, klávesy
Martin Husovský, klávesy
Marian Jaslovský, dychové nástroje
Dura Turtev, mantra a alikv. spev
Martin Sabov, el. gitara
Rado Tiňo, spev
Barbora Simanová, hoboj
Nany Hudák, spev
Laco Červenák, kontrabas
Marián Lucký, spev
Aleš Řezáč, harmonika
Martin Chrobák, spev a gitary
Peter Dobrík, majster zvuku
Waldo Švábenský, fotky a grafika


Na tomto mieste by som chcel zo srdca poďakovať všetkým, ktorí majú na vzniku CD nejaký tvorivý podiel. Menovite sú to Andrea Kočalková, Zuzana Knezovičová, Pavel Oravec, Peter Dobrík, Radka Miklošová, Stano Kociov, Matej Maximilián Mikloš, Ľubo Šamo, Martin Husovský, Marian Jaslovský, Juraj Haško, Martin Sabov, Laco Červenák, Aleš Řezáč, Juraj Turtev, Rado Tiňo, Nany Hudák, Marián Lucký, Barbora Simanová a v neposlednom rade aj Waldo Švábenský.


Dovoľte ešte jednu poznámku k CD. Vznikalo nezávisle na dobe, ktorá velí veci obmieňať, takmer ani nevlastniť a v rýchlom slede nahrádzať inými. Vytvorili sme fyzický nosič v nádeji, že Vám vydrží čo najdlhšie a jeho nové rozmery budete objavovať ešte dlho po prvom vypočutí.


Prijmite pozvanie do sveta, kde možno stretnete sami seba, alebo v ňom nájdete nové cesty, o ktorých ani jeho autori netušia.


                                                      Martin Chrobák 

© 2017 Martin Chrobák, foto Waldo Švábenský, Samo Trnka
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!